Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
- Úvod
- Potrubní filtry
- Antibakteriální potrubní filtr 10" na pitnou vodu USTM EMI PROTECT s připojením 3/4"
Antibakteriální potrubní filtr 10" na pitnou vodu USTM EMI PROTECT s připojením 3/4"
- Novinka
- Akce
- TOP produkt

- Kompletní specifikace
- Parametry
- Antibakteriální potrubní filtr 10" na pitnou vodu USTM EMI PROTECT s připojením 3/4"Skladem666 Kč550 Kč bez DPH
Filtry se používají pro filtraci a úpravu pitné i užitkové vody v domácnostech a průmyslu. Slouží k ochraně vodovodních řadů, praček, myček, boilerů, kotlů, vodovodních baterií, čerpadel, ohřívačů TUV, úpraven vody atd.
Hlavní předností je obsah vysoce kvalitního ZINKU, který působí antibakteriálně. Zinek je zapracován jak v těle tak i v hlavě filtru. Zinek se z filtru neodplavuje, tudíž se v průběhu času nesnižuje jeho funkce. Zinek chrání před rozvojem bakteriální flóry.
Mechanické filtry se instalují v krytém prostředí, mimo mráz, vysoké teploty a UV paprsky. Tyto vlivy by měly negativní dopad na životnost použitých materiálů. Sluneční světlo může navíc způsobit nežádoucí množení mikroorganismů. Filtr musí být nainstalován s dostatečnou mezerou od zdi (pokud není použit speciální držák) a mezi nejnižším bodem filtru od podlahy, aby byla umožněna snadná výměna filtračních vložek.
Upozornění
Na připojeném potrubí nesmí být použit kuželový závit. K utěsnění připojovacích závitů v hlavě tělesa filtru smí být použita výhradně teflonová páska nebo těsnící nit (polyamid). Před instalací musí být posouzeno, zda se v potrubním systému nemohou vytvářet hydraulické rázy např. vlivem rychlouzavíracích ventilů, zpětných klapek, solenoidů ap. Existuje-li takováto možnost, musí být do systému instalován tlumič hydraulického rázu.
Údržba filtru
Pravidelně kontrolujte těsnost spojů, netěsnící spoje utěsněte a dotáhněte. Pravidelně čistěte filtr uvnitř i vně. Nepoužívejte chemické prostředky, mýdla, alkoholy nebo rozpouštědla. Omyvatelné vložky čistěte pod tekoucí vodou. Zanesená vložka může ovlivnit životnost a účinnost celého zařízení. Rozdíly v tlaku mohou způsobit roztržení kartuše, což způsobí, že veškeré nečistoty se dostanou do potrubí. Jednorázové vložky se nesmějí opakovaně používat, musí se vyměnit a to nejpozději 1x za půl roku provozu.
Výměna filtrační vložky:
- Zastavíme průchod vody systémem (nebo pokud je nainstalován by-pass, odpojíme zařízení).
- Uvolníme tlak ze zařízení stiskem odvzdušňovacího ventilu.
- Odšroubujeme tělo filtru speciálním klíčem (součást dodávky) a vyměníme filtrační vložku za novou.
- Filtr opět sešroubujeme a ujistíme se, že závity dobře zapadají a pojistka je na svém místě.
- Pomalu vpouštíme vodu do filtru se stisknutým odvzdušňovacím ventilem.
Upozornění:
Pokud není filtr delší dobu používán, zastavte přívod vody. Po delší odstávce vyměňte filtrační vložku za novou nebo nechte vodu několik minut protékat. Záruka se nevztahuje na poškození filtru způsobené tlakovými rázy.