Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Články
  4. Mýty a fakta o změkčené vodě
23.02.2022
Články

Mýty a fakta o změkčené vodě

Přemýšlíte o pořízení změkčovače vody? Potřebujete nejdříve získat pravdivé informace o tvrdé a měkké vodě? Četli jste protichůdné informace a nevíte kde je pravda? Následující článek potvrzuje fakta a vyvrací nejčastěji opakované mýty o změkčovačích vody a samotné vodě.

Změkčovače vody jsou pouze pro průmyslové použití. MÝTUS.

Nejen pro průmysl jsou určeny naše změkčovače. V naší nabídce naleznete spoustu modelů, které jsou určeny pro domácnosti.

Změkčená voda je vhodná ke konzumaci. PRAVDA.

Opatrnost při konzumaci změkčené vody by měli zachovat pouze osoby dodržující sodíkovou dietu. Změkčením vody o 1° dH tvrdosti vody přidáte asi 8,2 mg sodíku na 1 litr vody. Lidé dodržující sodíkovou dietu, by tuto skutečnost měli brát v potaz a tento příjem sodíku započítat do denního plánu. Při vypití 3 litrů změkčené vody denně konzumujete 344,4 mg sodíku, což odpovídá přibližně 0,87 g soli. Pro porovnání se jedná o množství soli obsažené v jednom krajíci bílého chleba.

Změkčená voda je slaná. MÝTUS.

Obsah sodíku ve změkčené vodě se zvyšuje, zatímco koncentrace chloridů zůstává nezměněna. Slaná chuť vody je způsobena pouze kombinací sodíku a chloridu. Změkčovače vody neprodukují chloridy, změkčená voda tedy není slaná.

Během regenerace změkčovače neteče voda. MÝTUS.

Po automatickém spuštění regenerace, která trvá 1 - 2 hodiny a obvykle se provádí v době nižší spotřeby vody, tedy v noci, je k dispozici voda nepřetržitě, pouze není změkčena.

Regenerace změkčovače znamená výměnu iontoměničové pryskyřice. MÝTUS.

Regenerace filtru zahrnuje proplach média solankou, což je směs vody a soli. Tento proces se spouští automaticky v závislosti na spotřebě vody a nastavení zařízení. Životnost pryskyřice je až 10 let.

Usazeniny vodního kamene zvyšují náklady na energie. PRAVDA.

Usazeniny snižují přenos tepla v bojlerech a systémech na vytápění domu. Vápenec o tloušťce 1 mm na povrchu výměníku snižuje jeho účinnost o cca 10%, čímž se zvyšuje spotřeba vynaložené energie na ohřev. Odhaduje se, že nárůst provozních nákladů na vytápění a ohřev teplé vody v objektech s tvrdou vodou dosahuje v průměru 20%.

Čím pokročilejší změkčovač, tím těžší obsluha. MÝTUS.

Naopak. Kvalitní změkčovače díky technologickým inovacím jsou pro uživatele jednodušší na obsluhu a provoz. Pracují v automatickém režimu a nevyžadují kromě občasného dosypání soli žádnou obsluhu. Prémiové změkčovače eVOLUTION jsou navíc vybaveny modulem s wi-fi a upozorňují uživatele např. na potřebu doplnění soli.

Změkčená voda je bez minerálů. MÝTUS.

Změkčení vody je zcela jiný proces než demineralizace nebo destilace, kde je voda zbavena veškerých minerálních látek rozpuštěných ve vodě. Při změkčování dochází k "výměně iontů" vápníku a hořčíku, které jsou odpovědny za tvrdost vody a zaměňují je za kationty sodíku. Zbývající minerální složení vody se nemění.

Prémiové změkčovače vody si prohlédněte zde.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli