Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Vodohospodářská správa ČR
Konšelská 1403/2, Praha 8
tel: +420 773 87 34 34
info@centrumvody.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 10 600 Kč
skladem

Úvod » Odstranění arzenu

Odstranění arzenu

 

Konzumace arzenu prostřednictvím pitné vody může způsobit řadu onemocnění, především u osob, které jsou dlouhodobě vystaveny denní spotřebě vody s obsahem nad 10 µg/l. Filtrační hmota GEH® byla speciálně vyvinuta jako velmi efektivní a ekonomicky účinný sorbent arzenu. Jedná se o čistý, syntetický hydroxid železa s vysokou sorpční schopností.

Řadit podle 
Výrobce  


Filtrační materiál GEH je vysoce výkonný adsorbent na bázi granulovaného hydroxidu železa (Fe(OH)3 a β-FeOOH). Materiál byl vyvinut na Berlínské univerzitě na katedře Kontroly kvality vody za účelem odstraňování těchto látek z vody, aniž by došlo k ovlivnění kvality upravované vody. Účinně však odstraňuje železo, mangan a další kovy. Adsorpční kapacita GEH je závislá na pH a kvalitě surové vody. Vyrábí ho německá firma GEH Wasserchemie GmbH & Co.

 

Parametr

Hodnota

Obsah sušiny

57 %

Velikost zrna

0,2 – 2,0 mm

Hustota zrn

1,5 – 1,7 kg/dm³

Sypná měrná hmotnost

1150 kg/m³

Specifický adsorpční povrch (sušina)

220 m²/g

Doporučená výška kolony

0,8 – 1,6 m

Maximální provozní teplota

60 °C