Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Vodohospodářská správa ČR
Konšelská 1403/2, Praha 8
tel: +420 773 87 34 34
info@centrumvody.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 10 600 Kč
skladem

Úvod » Aktivní uhlí

Aktivní uhlí

 

Automatické filtrace s aktivním uhlí odstraní z vody především chlor a jeho sloučeniny, většinu látek organického původu a některé anorganické látky jako jsou pesticidy, těžké kovy, trihalometany a další látky. Uhlík odstraní z vody zápach a celkově vylepší chuť filtrované vody.

 

 

 

S výběrem vhodné dimenze filtračního zařízení Vám rádi poradíme na infolince 773 87 34 34

Řadit podle 
Výrobce  


Funkce aktivního uhlí:

  • Zlepšování organoleptických vlastností
  • Odstraňování pesticidů
  • Odstraňování humínových látek & trihalomethanů
  • Chlorované uhlovodíky
  • Dechlorace
  • Rozklad chloraminů

 

Aktivní uhlí má schopnost absorbovat na svém ohromném povrchu organické látky z vody a plynů. Tato jeho absorpční schopnost je v některých případech umocněna katalytickou schopností. Například chlór rozpuštěný ve vodě se na povrchu aktivního uhlí mění v neškodný chlorid, sirovodík na síran. Aktivní uhlí dokáže odstranit z vody pachutě a zápachy, chlór, zabarvení, ropné látky, vedlejší produkty chlorace vody, chlorované uhlovodíky, DDT, benzen,toluen, xylen, pesticidy a řadu jiných znečištění.